Vojáci dostali pivo z Náchoda

Americká armáda dostává pivo PRIMÁTOR

Američtí vojáci, jejichž konvoj v neděli projel Náchodem při cestě ze cvičení v Pobaltí, dostali na uvítání pivo ze zdejšího pivovaru PRIMÁTOR. Organizátoři jim ho předali na hraničním přechodu, kde konvoj na několik minut nečekaně zastavil.

„Pivo jsme předali do velitelského transportéru ve druhém voji. Hoši z toho byli hodně nadšení,“ řekl organizátor uvítání a předání daru Josef Matyáš z Náchoda. Zdejší pivovar pro vojáky připravil několik balení lahvových piv, která jsou určena přímo na vývoz do USA. Jedná se o piva PRIMÁTOR Premium, Weizenbier, Exkluziv 16% a Double 24%“, uvedla Markéta Flousková z náchodského pivovaru.

„Vojáci byli naprosto nadšení a byli velice spokojení. Někteří dokonce říkali, že české pivo znají,“ dodal Josef Matyáš.

Protože nikdo netušil, jestli konvoj zastaví, nebo ne, byli organizátoři připraveni odvést pivo případně Američanům do Pardubic, kde nocovali a měli zde naplánováno setkání s veřejností. Že se podařilo s vojáky navázat přímý styk, z toho byli lidé, kteří čekali v dešti a zimě, nadšení. „Předčilo to mnohonásobně naše očekávání. Čekali jsme původně, že přijde jen tak dvě stě, tři sta lidí. Nakonec to byly tisíce po celé trase,“ uvedl Josef Matyáš.

Je Vám více než 18 let?
Osobám mladším 18-ti let bude zobrazena stránka s omezeným obsahem. Děkujeme za pochopení.
Pivovar PRIMÁTOR a.s.