Vítězství náchodských pivních speciálů

CEREVISIA SPECIALIS - PIVNÍ SPECIÁL ROKU 2015

Na letošním šestém ročníku soutěže speciálních a neobvyklých piv CEREVISIA SPECIALIS - PIVNÍ SPECIÁL ROKU 2015 zabodovala čtyři náchodská piva. Dvacetičlenná porota pivovarských odborníků a významných osobností, kteří se profesionálně hodnocením nezabývají, hodnotila ve třech kategoriích celkem 35 piv z rekordních 14 pivovarů České republiky.

Druhé místo stejně jako v loňském roce obdržel v kategorii speciální světlá piva PRIMÁTOR® Exkluziv 16%. Tento speciál navíc ještě získal cenu předsedy degustační komise za nejvíce nominací.

Nejpočetněji obsazená kategorie neobvyklých piv přinesla náchodským speciálům hned tři medaile. Oceněna byla tři svrchně kvašená piva ze čtyř, která se v Náchodě vaří. Vítězným pivem se stal loňský nováček polotmavý PRIMÁTOR® India Pale Ale. Druhé místo obsadil tmavý ležák PRIMÁTOR® Stout a bronzovou medaili přivezl světlý pšeničný PRIMÁTOR® Weizenbier.

Ocenění byla předána v rámci slavnostního zahajovacího večera gastronomického festivalu Znojemský hrozen 2015 ve Znojmě.

Je Vám více než 18 let?
Osobám mladším 18-ti let bude zobrazena stránka s omezeným obsahem. Děkujeme za pochopení.
Pivovar PRIMÁTOR a.s.