ŠPRINGL … fakt dost dobrý ležák

chmel pivovar PRIMÁTOR

Pivovar PRIMÁTOR a.s. představuje nové sezónní pivo ŠPRINGL chmelené čerstvě načesaným chmelem. Pivní novinku uvařil náchodský sládek dnes již poměrně vzácným postupem na 3 rmuty. Výsledkem je středně prokvašený ležák zlaté barvy, ušlechtilé hořkosti a s obsahem alkoholu 4,5% obj.

Uvařením chmelové pivní novinky ŠPRINGL jsme chtěli složit poctu po staletí trvající tradici pěstování chmele na našich vlastních chmelnicích v Polepských Blatech. Jmenovitě člověku, který celý svůj život chmelu zasvětil a díky němuž máme v pivovaru k dispozici to nejlepší české zelené zlato. Světlý ležák nese jméno Ing. Vladislava Špringla, nositele titulu Rytíř Chmelařského řádu, uděleného významnou mezinárodní institucí založenou v roce 1371 v Dijonu.

Speciálně chmelený ležák budeme čepovat ve více než 150 gastro provozovnách v rámci projektu Dny českého piva, které již po čtvrté pořádá Český svaz pivovarů a sladoven. Oslavy nejoblíbenějšího nápoje v Čechách budou probíhat ve dnech 23.9.-1.10.2016 a vyvrcholí v sobotu 1.října, kdy bude Den a noc otevřeného pivovaru. Do které hospůdky či baru na čepovanou chmelovou novinku zajít zjistíte na našem webu nebo facebooku.

Slavnostní naražení sudu piva ŠPRINGL proběhne ve čtvrtek 22. září v 15 hodin před náchodskou radnicí a ujme se ho osoba nejpovolanější sládek pivovaru Petr Kaluža spolu se starostou města Náchod Janem Birke. Sudy na náměstí přiveze koňský povoz v doprovodu kapely Klapeto. Zveme proto všechny, aby na náměstí přišli a nenechali si tento okamžik ujít.

Průběh celého vaření piva ŠPRINGL jsme zachytili na kameru a natočili čtyřdílný retro seriál. Zhlédnout jej můžete na našich stránkách www.primator.cz, facebooku nebo youtube Fakt dost dobrý ležák.

Je Vám více než 18 let?
Osobám mladším 18-ti let bude zobrazena stránka s omezeným obsahem. Děkujeme za pochopení.
Pivovar PRIMÁTOR a.s.