Brazilská samba v náchodském pivovaře

návštěva Mr. Beer v Náchodě

Minulý týden zavítala do náchodského pivovaru skupina obchodníků z brazilské společnosti Mr. Beer Cervejas Especiales ze Sao Paula. Pivovar PRIMÁTOR s touto firmou spolupracuje dva roky a pozvání do Náchoda přijali majitel společnosti Fabiano Wohlers a obchodní manažer Jeroen de Winter. Zkušenosti a zážitky přijeli načerpat se svými dvěma nejlepšími odběrateli. Ti získali cestu do Náchoda jako odměnu za pravidelné odběry piva, za vzornou péči, kterou mu věnují a také za jeho propagaci.

Mr. Beer je importérem a významným distributorem piva v Brazílii. První obchod této společnosti byl otevřen v roce 2009 v Sao Paulu a od té doby se síť franšízových obchodů rozrostla na více jak šedesát. Firma nabízí ucelený koncept pivních dárkových balení, sudové pivo a široký láhvový sortiment, který je dnes nejrychleji rostoucím segmentem. PRIMÁTOR se tak objevuje i v nabídce brazilského Carrefouru nebo Makra.

Exportní manažerka Romana Jansová prožila s temperamentní skupinou Brazilců čtyři hektické dny. „Brazílie je země s velkým potenciálem a ohromný pivním trhem, kterému dominují nadnárodní společnosti a lokální piva. Mr.Beer má však koncept zcela odlišný. Zaměřuje se na pivní speciály - kvalitní, tradiční a svým původem jedinečná piva. To, že mohli naši zahraniční partneři spatřit na vlastní oči kádě na spilce, ochutnat pivo přímo z tanku nebo si promluvit se sládkem a poznat prostředí, ve kterém vzniká pivo i pro jejich firmu - to všechno vede k lepšímu vzájemnému poznání a porozumění. Osobní prožitek vnímám jako ten nejlepší prostředek k naplňování dalších cílů, které v Brazílii společně máme.“

Skupina si během návštěvy prošla celý proces výroby piva a také si vyzkoušela slepou ochutnávku piv. Ta otestovala znalosti pivních stylů a ukázala, jak dobře se v našem portfoliu orientují. Silným zážitkem pro všechny zúčastněné byla návštěva radnice a vřelé přijetí starostou města Janem Birke. Následovala vyhlídka z náchodské zámecké věže, návštěva podzimního Adršpašského skalního města a prohlídka Prahy, všemi těmito krásami byli ohromeni.

„V Riu mají karneval, sambu, pláže. My máme tradici, zámek, pavlišovský řízek a k tomu skvělé pivo. Vnímám Brazilce jako národ živý, hlučný a velmi přátelský. Jejich nadšení a energie byla všudypřítomná a pro mě obohacující. Brazílie otevřela svou náruč našemu pivovaru a já věřím v to, že naše vzájemné objetí bude trvat nekonečně dlouho,“ dodala Jansová.

Je Vám více než 18 let?
Osobám mladším 18-ti let bude zobrazena stránka s omezeným obsahem. Děkujeme za pochopení.
Pivovar PRIMÁTOR a.s.