Nový vstup, nové pivo - to byl Den s Primátorem

Den s PRIMÁTOREM obecenstvo

Nový pivní speciál Čtrnácterák, výborná muzika a skvělá zábava čekala minulou sobotu na návštěvníky tradiční akce Den s Primátorem. Nepříznivé počasí se v jedenáct hodin s otevřením brány umoudřilo, déšť ustal a první host písničkář Jiří Schmitzer rozehrál struny své kytary a pobavil posluchače svými zábavnými texty.
V tvrdším podání to na pódium rozpálili chlapíci Ukulele Troublemakers. Hráči na malé nástroje ukulele si nebrali servítky. „I s malým nástrojem je dobrá zábava, i když nám to ne každá dívka věří“, řekl  jeden z nich. Skvělá atmosféra nabitá energií, kterou do vystoupení muzikanti dali, gradovala a publikum nechtělo Ukulele Troublemakers pustit z pódia.
Tečkou na závěr bylo vystoupení další výborné party – Charlie Straight. Skupina v čele s frontmanem Albertem Černým, kterého charakterizuje bezprostřední projev. Mladé dívky pod pódiem byly unešené. Albert Černý prozradil, že pivo sice prakticky nepije, ale když už, tak má rád kvasnicové. V Náchodě mu zachutnal Weizenbier. Samotné město Náchod nebylo pro kapelu žádnou neznámou. „Pro mě je Náchod hodně důležité město, s basákem Janem jsme sem přijeli kdysi, ještě před tím, než jsme hráli v Charlie Straight, ze střední školy na Prima sezónu. Byli jsme tady dva roky po sobě a chodili jsme na semináře s jazzmeny, hráli jsme na náměstí U Beránka,“ zavzpomínal Albert Černý.
Návštěvníci Dne s Primátorem mohli ochutnat nové pivo ČTRNÁCTERÁK, které během odpoledne symbolicky pokřtil na pódiu obchodní sládek Pavel Kořínek a dodal: „Snažíme se přicházet na trh každý rok s nějakou novinkou, a proto jsme se rozhodli pro chladnější měsíce, které přijdou nabídnout něco silnějšího. Uvařili jsme světlou speciálně nachmelenou čtrnáctku, jejíž plná chuť se velice dobře snoubí s mysliveckou gastronomií, proto jeho výstižný název ČTRNÁCTERÁK“.  Po dobu zhruba dvou měsíců bude jako sezónní pivo k ochutnání jen točený v hospodách, především ve vybraných gastro pohostinstvích spolupracujících s pivovarem.
Primátor se také pochlubil nově zrekonstruovaným vstupem a čelní stěnou směrem k srdci města Náchoda. Vstup s velkým logem pivovaru nyní poutá už z dáli. Novou podobu přišel panu řediteli osobně pochválit i náchodský starosta Jan Birke. „Na konci srpna proběhla kolaudace, i když předání stavby bylo až v minulém týdnu. Musím říci, že jsem zaznamenal hodně kladné ohlasy. Je to věc názoru a záleží na vkusu každého, ale myslím si, že pohled na pivovar je nyní konečně důstojnější. Pivovar je teď na první pohled viditelný a nový vstup je jedním ze zapamatovatelných architektonických prvků. Alespoň co mi říkají známí, tak všem se to líbí, i když jsem zaznamenal i dva kritické hlasy,“ s úsměvem dodává ředitel Hlavatý.
Den s Primátorem se koná v areálu pivovaru nepřetržitě více jak 15 let, pouze letos z důvodu zmiňované rekonstrukce byl termín přesunut z května na září. V příštím roce, ale vrátíme termín konání akce opět na jaro a budeme rádi, když si náchodští, ale i mimo náchodští z blízkého i vzdáleného regionu, kteří k nám pravidelně jezdí, najdou do pivovaru cestu zase. FOTOGRAFIE Z AKCE NALEZENTE ZDE.

Je Vám více než 18 let?
Osobám mladším 18-ti let bude zobrazena stránka s omezeným obsahem. Děkujeme za pochopení.
Pivovar PRIMÁTOR a.s.