Rekordní červnové exportní výsledky

Export pivovaru PRIMÁTOR

Rekordního vývozu dosáhl v červnu náchodský pivovar PRIMÁTOR a.s., kdy překonal hranici 4.200 vyvezených hektolitrů piva. V porovnání s loňským červnem je exportní výstav téměř o 60% vyšší. Okolo 40% prodaného piva se odvezlo mimo EU do třetích zemí a zhruba 20% prodeje zajistili noví zákazníci.

Exportní manažerka Romana Jansová červnové vynikající výsledky za celé exportní oddělení vysvětlila následovně: „Celosvětově nám nejvyšší nárůst zaznamenává svrchně kvašený pšeničný PRIMÁTOR® Weizenbier, který se od loňského podzimu pyšní titulem „Nejlepší pivo světa“. Díky tomuto skvělému ocenění, které Weizenbier získal na soutěži World Beer Awards v Londýně se nám podařilo dostat na nové zahraniční trhy a vítězství nám také napomáhá k uzavírání nových kontraktů. Novými trhy pro nás jsou jak evropské země Bulharsko, Rumunsko, tak i asijské destinace jako Thajsko, Čína nebo Indonésie. Z celkového objemu se do zahraničí vyváží nejvíce světlý ležák PRIMÁTOR® Premium, výčepní pivo PRIMÁTOR® Světlý a již zmiňovaný PRIMÁTOR® Weizenbier. Zvyšuje se podíl v lahvích, ale více jak polovinu piva vyvážíme do zahraničí v sudech. Úspěšné výsledky nejsou jen zásluhou získaných nových vývozních míst, ale rostou nám také objemy u tradičních zákazníků v rámci EU, např. Polsko, Francie a Maďarsko.

Náchodský pivovar své pivo za hranice vlasti vyváží již hezkou řádku let. Pro porovnání, jak se vývoz za poslední roky vyvíjí, postačí dvě čísla. Na přelomu tisíciletí se exportní výstav pohyboval okolo 6.000 hl, v současné době již dosahuje 30.000 hl piva.

Je Vám více než 18 let?
Osobám mladším 18-ti let bude zobrazena stránka s omezeným obsahem. Děkujeme za pochopení.
Pivovar PRIMÁTOR a.s.