PRIMÁTOR slavil Den českého piva

ťukání pivem PRIMÁTOR

Náchodský pivovar PRIMÁTOR oslavil v sobotu spolu se svými příznivci Den českého piva. K svátku, který má zvýšit povědomí o tradičním českém nápoji a pivní kultuře, se přidalo téměř 50 provozoven, kde se čepuje pivo PRIMÁTOR.

Symbolické zahájení svátku Dne českého piva náchodským sládkem Miroslavem Šmejdou se uskutečnilo v pravé poledne v hotelu Rajská zahrada v Novém Městě nad Metují. „Dnes máme svátek českého piva, proto si vám dovolíme nabídnout naše pivo PRIMÁTOR,“ sděloval buď překvapeným, nebo už natěšeným hostům restaurace, když jim pivo přinášel.

Hosté restaurace tak mohli při této příležitosti ochutnat jedno hezky orosené a správně načepované náchodské pivo zcela zdarma. Během odpoledne sládek Miroslav Šmejda takto nabídl pivo v několika dalších vybraných restauracích.

Den českého piva má pozvednout návštěvnost restaurací. „Přestože Češi jsou na světě stále největšími spotřebiteli piva na hlavu, spotřeba klesá a šlapou nám na paty další státy. Klesá také návštěvnost zákazníků v restauracích, kterou by tato akce měla podpořit,“ dodal Miroslav Šmejda.

Svátek Den českého piva se letos konal podruhé. Na den před svátkem svatého Václava, který je ochráncem pivovarníků a sladovníků, jej vyhlásil Český svaz pivovarů a sladoven. Svátek se má stát novou celonárodní tradicí oslavy českého piva, má zvýšit povědomí veřejnosti o tomto tradičním českém nápoji a zvýšit pivní kulturu. Den českého piva má také přilákat širokou veřejnost zpět k posezení a debatám do hospůdek, pivnic a restaurací, jejichž návštěvnost v poslední době obecně klesá. Ostatně jak sládek Miroslav Šmejda podotýká: „České pivo nejlépe chutná, když je správně načepované v restauraci.“

Je Vám více než 18 let?
Osobám mladším 18-ti let bude zobrazena stránka s omezeným obsahem. Děkujeme za pochopení.
Pivovar PRIMÁTOR a.s.