etiketa PRIMÁTOR Antonín
etiketa PRIMÁTOR Ležák
etiketa PRIMÁTOR Premium
etiketa PRIMÁTOR Premium Dark
etiketa PRIMÁTOR Diamant
etiketa PRIMÁTOR Nealko

Klasika

Popis klasika

Primátor Antonín

Plnosladové výčepní pivo intenzivní chmelové hořkosti vařené na tři rmuty. Nese jméno prvního náchodského sládka Antonína Lutze.
Typ piva světlé výčepní pivo
Obsah alkoholu 4 % obj.
Složení voda, ječný slad, žatecký chmel
Dostupná balení
0,5 l
30 l
50 l
Ocenění Toto pivo získalo 9 ocenění

Plnosladové výčepní pivo, jehož základem je slad dvou odrůd Malz a Bojos vhodných pro český typ piva, hořkost obstarávají chmele Žatecký poloraný červeňák a Sládek a samozřejmě vynikající vod z Adršpašsko-teplické pánve. Zvolený technologický postup vaření na tři rmuty dává pivu výraznou sladovou plnost a přidávání chmele na třikrát pak intenzivní chmelovou hořkost a vůni s dlouhodobým dozníváním.

Primátor Ležák

Spodně kvašené pivo se střední plností, jemnou hořkostí, vysokým řízem a čistým chmelovým aroma.
Typ piva světlý ležák
Obsah alkoholu 4,7 % obj.
Složení voda, ječný slad, žatecký chmel
Dostupná balení
0,5 l
15 l
30 l
50 l
20 l - PET
Ocenění Toto pivo získalo 7 ocenění

V roce 2009 představil Primátor zcela nové pivo, odlišné od stávající produkce, především svojí výraznou jemnou hořkostí a velkou pitelností. Pivovar tak navazuje znovu na tradici vaření tohoto typického českého ležáku, jehož popularita v posledních letech velmi stoupá. Jedná se o spodně kvašené pivo vyrobené klasickou technologii z českých surovin. Je vařeno dvourmutovým způsobem z moravského ječného sladu a dvou druhů žateckého chmele. Hlavní kvašení probíhá v otevřených kádích a dozrává v ležáckých sklepech s minimální dobou zrání 50 dnů a tím je docíleno příjemného osvěžujícího řízu. Pivo má zářivou zlatavou barvu s výraznou jiskrou a sněhově bílou hustou pěnou. Originální vůně moravského sladu a aroma žateckého chmele dodaly pivu střední plnost. Nezaměnitelnou lahodnou chuť a vůni dává pivu český slad vyrobený z moravského jarního ječmene. Příjemnou hořkost pivo získalo svařením jemných hořkých chmelů. Právě tento jedinečný zážitek po napití ponechává na jazyku pocit příjemné, pozvolna se ztrácející hořkosti, který vybízí k dalšímu napití. Originální chuťové vlastnosti vyniknou správným čepováním na 6-8 °C.

Primátor Premium

Středně prokvašené pivo se silnou plností, s jemnou výraznou hořkostí, vysokým řízem a čistým chmelovým aroma.
Typ piva světlý ležák
Obsah alkoholu 5 % obj.
Složení voda, ječný slad, žatecký chmel
Dostupná balení
0,33 l
0,5 l
15 l
30 l
50 l
Ocenění Toto pivo získalo 31 ocenění

Chuťová rozkoš, kterou zažijete všemi smysly ve vás okamžitě vyvolá touhu po dalším napití. Podobně je tomu u každého piva typu „Bohemian style“ a proto je česká dvanáctka známá po celém světě. Premium je chloubou našeho sládka, který pro ni vybírá jen ty nejkvalitnější suroviny. Pečlivý proces výroby ukončuje dlouhodobé zrání při teplotě 1°C. Má silný říz, jiskrnou zlatavou barvu a dlouhotrvající bílou pěnu. Na jazyku zanechá pocit pozvolna se vytrácející hořkosti. Je šťávou života, vhodné jak pro okamžiky radosti i strasti. Jednoduše pro chvíle, kdy si chcete pivo opravdu vychutnat. Doporučujeme ke špízům, salátům, steakům a vepřové pečeni. Podáváme pečlivě vychlazené ve vysoké originální sklenici. Toto prestižní pivo tvoří charakteristickou a nezaměnitelnou image náchodského pivovaru.

Primátor Premium Dark

Středně prokvašené pivo se silnou plností, jemnou hořkostí, silným řízem a čistou karamelovou příchutí.
Typ piva tmavý ležák
Obsah alkoholu 4,5 % obj.
Složení voda, ječné slady, cukr, žatecký chmel
Dostupná balení
0,5 l
15 l
Ocenění Toto pivo získalo 28 ocenění

Tradiční historické metody výroby, vybroušené k dokonalosti, nabízejí dnešním konzumentům nezaměnitelnou chuť 4 druhů sladů ve vyváženém poměru a záruku kvality jenž dokazuje největší počet ocenění v rámci našeho sortimentu. Velmi oblíbené je ve Skandinávii, zejména ve Švédsku. Při ochutnání vás pohltí čistá karamelová chuť s jemnou známkou hořkosti chmele v pozadí. Výraznou plnost dodává středně prokvašenému pivu mnichovský slad a jemné dochmelení. Nezaměnitelná je sytě krémová smetanová pěna viditelně kroužkující na skle, tmavě granátová barva a aroma pražených sladů. Protože zlepšuje trávení a dokresluje chuť pokrmu, hodí se k pečeným masům, divočině, topinkám, ale i k sladkým zákuskům. Je velmi oblíbenou surovinou pro vaření (např. vuřty na černém pivě).

Primátor Diamant

Hluboko prokvašené pivo s jemnou hořkostí, středním řízem a čistou chutí.
Typ piva světlé pivo se sníženým obsahem cukrů
Obsah alkoholu 4 % obj.
Složení voda, ječný slad, cukr, žatecký chmel
Dostupná balení
0,5 l
Ocenění Toto pivo získalo 22 ocenění

Pivo nesoucí přívlastek „se sníženým obsahem cukrů“ je tvořeno speciálně pro konzumenty trpící problémy zažívacího ústrojí či diabetiky. Je silně prokvašené, čímž ztrácí svoji výraznou plnost a redukuje sacharidy a bílkoviny zatěžující organismus. Pakliže patříte ke každodenním fandům českého piva a máte zdravotní potíže, tohle je zdravý způsob jak si zlepšit trávení a dopřát si to, co Vám chutná. Na kořenu jazyka je cítit jemná chmelová hořkost a v pozadí chuti kvasnice. Má světlou obilnou barvu a lehkou pěnu. Oceněno svazem diabetiků.

Je Vám více než 18 let?
Osobám mladším 18-ti let bude zobrazena stránka s omezeným obsahem. Děkujeme za pochopení.
Pivovar PRIMÁTOR a.s.